Nykäse Mattist ja muustki

Ajakirjariiulilt

Kiire nädal on olnud ja esialgne plaan, kirjutada iga päev midagi, pole õnnestunud. Kõigepealt tahan tänada kõiki lugejaid, kaasaelajaid ja tunnustajaid, sest tagasiside on olnud suur ja positiivne. Eriti meeldiv on olnud tagasiside selle kohta, et nii mõnigi on saanud mu lugude peale hea kõhutäie naerda, ehkki otseselt naljamees ma pole ja naljategemine pole eesmärk omaette mul ka olnud, aga keegi klassik on öelnud, et nali ongi naljakas siis kui seda nalja sihilikult ei tehta ja välja ei punnitata. Ju see siis nii ka on.

Nagu ehk tähele panite, siis päises on pilt, mille ma täna K-Marketis käies üles võtsin. Matti Nykänen oli soomlastele suur mees ja kangelane ning tema liig varane surm on kõigi meediaväljaannete ja -kanalite peateemaks. Nagu ka pildil näha, on välja antud lausa erinumbrid temast ja tema saavutustest ja muidugi keerukast ja tormilisest elust. Siia sobiks väga hästi minu ühe hea sõbra ütlus: “Elu on põletatud ja selle valgel elatud”. Head teed Matti! Ehk sealpool on mäed veel kõrgemad ja suusad libedamad. Oli ta ju ehk ka natuke “meie” ja eestlastena elasime talle kindlasti kõvasti kaasa, sest meil endal päris sellist masti spordimeest polnud. Kui ehk Allar Levandi. Natuke.

Olen ka ise veidi blogerite ja vlogerite hulgas ringi vaadanud ning nende seltsis aega veetnud. Ats Loot on selline noor vloger, kes kajastab peamiselt fitnessiga seonduvat, kuid temas on miski mis mulle meeldib. Kõik teemad ei huvita ja ei haagi, aga on päris põnev teada saada, et millega tegeleb ja millest mõtleb tänapäeval üks kolmekümnene noor mees. Ja siis vihatud-kiidetud Mallukas. Ma ei teadnud enne temast midagi, kuid tema telesaadet sai vaadatud ja sealt see teadasaamine ka tuli. Mulle meeldib tema vaba stiil ja üldine pohhuism ja tal on õigus olla just selline nagu ta on, meeldib see kellelegi või mitte. See on tema elu, tema lapsed, tema mees ja tema enda keha. Mulle meeldib kui inimene on just see kes ta on ja julgeb seda välja näidata ja pole minu asi seda arvustada. Pole kellegi asi arvustada. Kui ei meeldi – ära vaata, ära loe. Nii lihtne see ongi. Me millegipärast võtame endale õiguse kogu aeg midagi arvata, peamiselt küll negatiivset. harvem positiivset.

Positiivsel lainel ka jätkaks. Nimelt sain vist esimest korda oma köögiemand Hildur Sokult kiita. Talle meeldisid minu küpsetatud rukkileivad. Esimese asjana tuli muidugi märkus, et miks nad nii imelikku värvi on. Peale seda haaras ta ühe leiva kaasa ja läks koju seda proovima. Veidi aja pärast tagasi tulles sain juba need kiidusõnad ja päris ohtralt jagus neid, sest leib olevat “hyvä” olnud. Saladus, et miks leivad seekord ilusad kuldpruunid pealt olid ja mitte mustjashallid nagu tema omad, oli see, et mul küpsesid samal ajal ahjus ka põhjapõdra abad ja sealt tuli ahju parajat niiskust ja ka temperatuur on mul leivaküpsetamisel madalam. Lihtne! Igatahes on meie omavaheline läbisaamine peale viimast sõnavahetust paljugi muutunud ja olukord köögis lahe, lõbus ja sõbralik. Proua viskab nalja, laulab ja lobiseb niisama. Ju siis oli ka mul vaja oma iseloomu näidata, et vastane aru saaks, et ma mingi pehmest puust poiss ole. Asi läks isegi niikaugele, et neljapäeva õhtul kutsusid mu kaks naiskolleegi mind välja bingole, jooma ja jalga keerutama. Nemad olid oma tööpäeva varem lõpetanud ja tinistasid juba vaikselt saalis veiniklaasi taga, olles enne seda juba paar õlut ka rindade taha lasknud. Mul oli veel köögis tegemist ja kui ma kell kümme lõpetasin, oli daamidel veinipudel juba lõpetamisel, hääled valjud ja jutuvada lõputult. Siis tuligi kutse, et kuna mina olen kaine, siis viin nemad külla ja lähen nendega koos välja. Teine kokanaine oli juba eriti libekeelseks muutunud ja ilmselgelt üritas minuga flirtida. Eriti oli tal vaja valjuhäälselt teisele naisele rääkida sellest, et enne on vaja veel pilud puhtaks pesta ja ennast korda teha ja seda ta tegigi, teatades peale tualetiskäiku, et nüüd on pilu peoks puhtaks roogitud. Aga kahjuks ei tea ta seda, et üle kõige ei salli ma purjus ülevoolavaid naisi ja seda eriti veel siis kui ma ise kaine olen. Ise purjus olles on KÕIK naised ilusad ja seksikad. Eks siis hakkas see moosimine, et tulgu ma ikka ja miks ma ikka ei tule ja et nemad teevad ikka välja ja muu selline jauramine, mis nagunii kuskile ei vii. No ma tõesti ei taha! Pealegi oli see juba kolmas kord kui ta mind välja kutsub. Äkki neljandat enam ei tulegi? 🙂 Igatahes vabandasin ennast välja, et pean hommikul tööle tulema ja ehk siis mõni teine kord. Pääsesin! Järgmisel päeval kella nelja paiku, mil ma teda esimest korda nägin, võis aimata, et oli raske õhtu olnud. Igatahes oli ta väga vaikne ja pomises mokaotsast, et tahaks voodisse ja magama. Loodetavasti polnud see vihje 🙂 Mina aga võtsin põlle eest ja tulin tulema ja jätsin ta oma vahetust tegema.

Tavaliselt jätavad kliendid tippi ehk siis jootraha, mis siis kõigi töölolijate vahel ära jagatakse. Tippi ei jäta soomlased ja hiinlased, kes ootavad sendipealt raha tagasi. Küll aga jätavad tippi kõik ülejäänud inimesed. Seega on tipiandmine kinni päritolus. Paar päeva tagasi aga jäeti meile jootrahaks – PIIBEL! Uus Testament ja Psalmid siis õigemini. Ilus inglisekeelne taskuväljaanne. Peale arupidamist otsustasime panna ta esmaabikappi, kust saab plaastrit ja haavasalvi ning samas saab ka nüüd sealt hingeabi kui hingehaavad peaksid ravi vajama. Igati tõhus esmaabikapp on meil nüüd.

Siia lõppu veel üks nipp, mille ma enda jaoks avastasin. Nimelt on kole ebamugav leivale määrida külmkapist võetud võid, lausa võimatu tegevus. Võid jälle toasoojas ka hoida ei tahaks. Siinkohal tuleb appi vana sõber juustunuga, millega on ülimugav külmalt võikamakalt paras viil tõmmata ja see siis leivale asetada. Siinkohal meenub lugu sellest kuidas norrakad ja rootslased siiamaani vaidlevad, et kes neist ikka võinoa leiutas. Ja kuna nad veel surnud pole, siis vaidlevad nad veel tänapäevalgi.

Hoidke ennast ja heipparalla uute kohtumisteni!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s