Alkoholist ja joomisest

Värska

TEMA ON URMAS.

URMAS ÄRKAS ÜHEL HOMMIKUL ÜLES

JA TAL OLI TUUMAPOHMELL.

NÜÜD URMAS TEAB, ET TA ENAM KUNAGI ALKOHOLI EI JOO,

SEST SEE TEEB TEMA ENESETUNDE HALVAKS.

URMAS ON TARK.

OLE SINA KA NAGU URMAS!


Tõepoolest nii see oli. Homme möödub täpselt 4 kuud päevast, mil ma viimast korda alkoholi tarbisin. Loodetavasti see nii ka jääb, ehkki siinkohal ma mingit lubadust anda ei tahaks, kuid siiani on see tunne mulle meeldinud. Tunne ennast hästi tunda ja kaine olla. Sel aastal alates märtsist, mil sai Itaalias veidi pikemalt oldud ja siis edasi suvi Hiiumaal veedetud, ei möödunud peaaegu päevagi kui midagi alkohoolset ei oleks endale sisse kallanud. Ja see mõjus halvasti enesetundele. Piisas õhtul paarist kokteilist või õllest ja järgmisel hommikul ei olnud mitte hea tunne. Ju see alkoholi talumine või mittetalumine tuleb aastatega, kuid viimasel ajal piisas juba vähesest, et järgmine päev oma elust sisuliselt maha kanda. Hommikul oli suhteliselt nigel olla, lõunaks läks paremaks ja õhtul… Valleriijuhhei! Sai ju juba uue lõuatäie sisse kallata.

Tegelikult ajendas mind seda teemat arendama hiljuti loetud artikkel selle kohta, et mis juhtub kehaga siis kui sa lõpetad alkoholi tarbimise. Neid asju oli 8 ja siinkohal olekski hea siis vaadata, et kas teooria ja praktika ka omavahel klapivad.

  1. Magad paremini. Sobib! Tõepoolest ma magan paremini, kui mitte öelda, et hästi. Kui ma ikka õhtul magama jään, siis ärkan hommikul. Varem see nii polnud, sest võisin küll johmas peaga hästi uinuda, kuid ärkasin öösel mitmeid kordi, vaatasin kella ja vähkresin niisama. Siinkohal oleks hea öelda ka seda, et unenäod on muutunud pikemaks, selgemaks ja sisukamaks. Ühe eriti “sisuka” unenäo tahaks siinkohal ära rääkida. Nimelt olin ma maha löönud Nancy Reagani. Seda ma ei tea tea, kuidas ma ta tapsin ja miks ma seda tegin, kuid unes oli mul teadmine, et maha ma ta lõin. Laipa polnud ja seda ma ei tea kuhu ma ta jätsin, kuid mul oli Nancy Reagani kleit. Selline pikk maani hõbehall suure dekolteega kleit ja sinna dekoltee alla oli kaarjalt midagi kirjutatud, kuid tekstist aru ei saanud. Ja ma tahtsin selle kleidi oma naisele Laidile kinkida. Kuid siis hakkasin ma mõtlema, et kui ma selle Laidile kingin ja kõik seda ta seljas näevad, siis saadakse ju aru, et ma Nancy Reagani tapsin ja temalt kleidi varastasin ja see ärritas mind. Olin kuidagi paanikas ja segaduses ning kiire oli kogu aeg, sest kleiti oli ju vaja, kuid kanda seda ei saanud. Õnneks on Nancy siiski tänaseks päevaks loomulikku surma surnud ja mind tema surmas mitte kuidagi kahtlustada ei saa. Eks see lugu ärkamisega lõppes.
  2. Sööd vähem. Söön tõepoolest vähem. Kogused on märgatavalt väiksemad.
  3. Tahad maiustada. Seda just otseselt väita ei saa, sest sefiiri ja vanilliplombiiri olen võinud ma juba lapsest saati kilodega sisse ajada, kuid praegu valin teadlikult kommi asemel puuvilja. Või lusikatäie mett. Või tumedat šokolaadi.
  4. Võtad kaalust alla. Võtan. Kuna mul siin kaalu ei ole, siis näen seda pükste ja püksirihma järgi, et olen kõvasti kaalu kaotanud. Kui varem võisin tööpükse ilma rihmata kanda, siis nüüd mahu rusikas värvli vahele ja püksirihm on viimaseks augus, olles varem eel-eelviimases.
  5. Naha seisund muutub. Seda ei oska kinnitada. Minu eas naha seisund nagunii muutub kortsulisema suunas, seega ei saa selle väite puhul kaasa rääkida.
  6. Hoiad raha kokku. Seda kindlasti, ehkki eks ta siis kulu jälle muudele naudingutele ja üle ikka midagi ei jää.
  7. Tuju võib kõikuda. No võib. Aga see on suhteline mõiste ja iga inimese puhul erinevalt interpreteeritav, seega ei oska siinkohal kaasa rääkida. Ehkki pigem joov inimene on kõikuvama tujuga, olles juues rõõmsas tujus, kuid pohmelliga tige ja pahur.
  8. Vähirisk väheneb, kuid südamehaiguste oma suureneb. Siinkohal ei ütle midagi. Igaks juhuks.

Seega suures plaanis võib öelda, et väited peavad paika. Elukvaliteet muutub küll ja seda paremuse suunas. Sõbrad on ka alles ja suurim proovikivi, Pille juubel Itaalias, kus murdumise võimalus oli kõige suurem, sai ka edukalt läbitud. Peale sauna olen ikka joonud alkovaba õlut, ehkki hind on tal poes sama mis tavaõllel. Samas ma saan aru, et tootmine ja kõik muu on ju sama mis alkoholiga õlle tootmisel, kuid võiks ju olla mingi kasvõi käibemaksu erinevus, et alkovabal õllel või siidril oleks see madalam. Aga see pole eluküsimus ja las ta siis olla pealegi.

Postituse alguses oleva Värska vee leidsin ma siinsest toidupoest. Küll kõige alumiselt riiulilt, kuid äratundmisrõõm oli suur ja sellepärast ma ta sealt kaasa tarisingi. Hind oli 1.40, millest 40 senti saan sealt veel taaratagastuses tagasi, seega pooleteiseliitrise vee eest 1 euro. Aga milleks vedada vett 1500 km kaugusele, kohta kus on väga hea vesi? Ma saan aru, et see on äri ja Värska Vee omanikud tahavad ka rikkaks saada ja on suutnud oma vee Soome ühte suurimasse poeketti müüa, kuid kui suure ökoloogilise jalajälje me sellega jätame tarides vett ühest maailma otsast teise. Ja muidugi on ju geniaalne kui keegi suudab eskimole lund müüa 🙂

Seega, kallid sõbrad, pidage piiri või üldsegi mitte! Eriti nüüd, aastavahetusel, kus kogu Eesti rahvas, ennast kollektiivselt purju joob.

Ilusat saabuvat Valguse Võidu Püha!

Siia üks kohustuslik lumepilt ka. Taamal helendav võluporo 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s